14 wrzesień 2022

I Ty możesz zostać naukowcem, czyli warto wybrać się na piknik naukowy

zdjęcie: I Ty możesz zostać naukowcem, czyli warto wybrać się na piknik naukowy / pixabay/385364
Akademia Zamojska już w najbliższą niedzielę zaprasza wszystkich zainteresowanych – małych i dużych –  na piknik naukowy. Będzie to czas doświadczeń i eksperymentów, podczas którego będzie można porozmawiać z robotem, sterować łazikiem marsjańskim i zobaczyć dźwięk.
REKLAMA
Celem pikniku jest rozbudzenie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie różnych dyscyplin naukowych. Podczas pikniku będzie można odwiedzić stanowisko Centrum Nauki Kopernik z interaktywnymi eksponatami, strefę metrologii i strefę nauk humanistycznych Akademii Zamojskiej. Ponadto wziąć udział w warsztatach mydlarskich, zabawach oraz konkursach z nagrodami, a także obejrzą wystawę „Laboratoria Przyszłości” i pokazy chemiczne.

Dla chętnych będzie możliwość samodzielnego wykonania przypinki piknikowej i przeprowadzenia doświadczenia czy eksperymentu naukowego.

Dla uczestników pikniku dostępne będzie też mobilne planetarium i strefa gastronomiczna.

„Akademia dla nauki” jest inicjatywą Akademii Zamojskiej. Najbliższy piknik jest jednym z wielu, które w całym województwie lubelskim Akademia organizuje wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Głównym Urzędem Miar, Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Wydarzenie odbędzie się na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na nie jest bezpłatny.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Świdnik
9.8°C
wschód słońca: 06:24
zachód słońca: 18:14
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdniku

kiedy
2022-10-07 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Świdnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Świdnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Świdnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Świdnik,...
wstęp biletowany